25. kapitola - "Sbohem"

17. listopadu 2010 v 0:31 | Malfoyka |  Povídky na pokráčko
Ahojky všem,

takže přišla mi stížnost na limity u povídek, takže budu ráda, když si přečtete moji reakci u minulé kapitoly. Chtěla bych, aby všichni věděli, že to není "buzerace" čtenářů.

Dále byl dotaz "kolik kapitol plánuju"...popravdě? Ani nevím, ale blížíme se ke konci (jen nevím, jaký bude).

Jinak u téhle kapitoly limit nebude, a to protože na ni nejsem nijak pyšná

Snad se vám bude i tak líbit a doufám, že ji rádi okomentujete.

Vaše

MALFOYKA25. kapitola

Uběhlo pár dní, co ji Draco střežil a ona si pomalu začala zvykat na jeho přítomnost. V celku spolu vycházeli, i když ani jeden netušil, jak se k tomu druhému chovat. Bylo těžké stát vedle někoho, koho milovali a přitom nesmět se dotknout. Draco se bál Hermioniny reakce. Navíc Mia byla nějaká podrážděná, takže se jí Draco moc nepletl do cesty. Byl rád, že ji má na blízku. Mia se cítila nesvá. Poslední dobou na ní všechno působilo moc citlivě, i když to byl jen rozbitý talíř. Měla po krk sama sebe a to už bylo co říct. Jednoho dne se vydali s Dracem do obchodu na normální nákup. Už to mezi nimi nebylo tak špatné. V klidu nakupovali, když tu Hermiona zabočila do uličky a celá ztuhla.

"Děje se něco?" nechápal Draco, který do ní málem narazil.

"No do prdele." vypadlo z ní a utíkala domů.

Draco rychle zaplatil nákup a vyběhl za ní. Doběhl až do bytu a Hermionu našel zavřenou v koupelně. Vzal za kliku, ale bylo zamčeno, proto bušil na dveře, jak diví, dokud Mia neotevřela. Vyšla celá zelená.

"Proboha, jsi v pořádku?" strachoval se Draco.

"Aaano.." odpověděla Mia a šla vyklidit nákup. V hlavě ale byla úplně mimo.

Další den se probudila ve své velké posteli a podívala se na budík. Bylo něco kolem osmé hodiny, což bylo na ní v sobotu vážně brzo. Posadila se na postel a koukla z okna. Venku to vypadalo na slunný podzimní den, proto vstala a přešla do koupelny. V klidu se umyla, učesala a vrátila se do pokoje obléct. Byla skoro hotová, když z kuchyně zaslechla rachot, jakoby se něco rozbilo. S vytřeštěními oči vyletěla z ložnice a našla Draca, jak se pere s toastovačem. Ač nechtěla, hrozně jí to pobavilo.

"Ehm...ehm.." odkašlala si pomalu.

"Ou, dobré ráno." znervózněl Draco.

"Dobré, už jsi skončil svojí bitvu s toastovačem nebo si mám dát vajíčka?" prohodila malinko posměšně.

"Haha, jak udělám, aby zalezl ten toast dovnitř?" vzdal to nakonec Draco.

"Sjedeš s touhle páčkou dolů." ukázala mu to Mia.

"No, skoro jsem to měl." nenechal se zahanbit Draco.

"Jistě, jak jinak." rozesmála se Mia.

"Aspoň se směješ. Jinak zkoušela sis zapnout ty knoflíčky na košili nebo to je kvůli mně?" vrátil jí to.

"Do háje." zčervenala Mia a otočila se zády, aby si knoflíčky zapnula.

"V pohodě, chápu, že mě chceš okouzlit." upravil se hrdě.

"Spadni, lítáš moc vysoko." oplatila mu Hermiona s vypláznutým jazykem.

"To bylo dobrý, co máme v plánu dnes?" stočil téma jinam.

"My? A jo, my..." pochopila. "Ještě nevím, půjdeme ven?" navrhla celkem mile.

"To bychom mohli." usoudil Draco a byl rád, že nebyla nepříjemná.

Najedli se a šli se připravit ven. Hermiona si došla pro kabát a Draco jako gentleman ji ho podržel. Poděkovala mu nesmělým úsměvem a Dracovi to úplně stačilo. Sám na sebe hodil svůj kabát a chtěl otevřít dveře.

"Draco..." promluvila opatrně Mia, protože nevěděla, jak ho má oslovit.

"Ano?" zatvářil se překvapeně.

"Velíš tu, když tady není Harry, že je to tak..." začala a když Draco přikývl, pokračovala. "Chtěla bych, abychom šli spolu bez dalších bystrozorů." dokončila větu.

"To by myslím mohlo jít." uznal Draco a byl hrozně překvapený, že s ním chce být o samotě.

Vyšli tedy z bytu a Draco rozdal pokyny ostatním. Moc se jim to nelíbilo, ale on velel. Mia si vzala stranou ještě jednoho a něco mu šeptala. Poté se vzdálili do blízkého parku, kde se procházeli. Hermiona to tam milovala, tolik vzpomínek jí tu drželo, ale mlčela. Draco také nic neříkal, čekal, kam ho zavede. Došli až na kopec, kde stála pod velkým dubem lavička. To místo vypadalo kouzelně a ještě hezčí byl výhled na Londýn. Mia se nepřítomně posadila a dívala se do dáli. Draco nějak nevěděl, co má dělat, proto zůstal stát. Nastalo ještě trapnější ticho, neboť Draco se bál i dýchat, aby náhodou ji nevyrušil.

"Tady jsem pro tebe probrečela celé dny." začala Mia, ale nepodívala se na něj.

"Herm..."začal opatrně a přisedl si.

"Sedávala jsem tady skoro každičký den po dokončení školy. Čekala jsem, že se objevíš a budeme spolu, i když jsem tě viděla umírat. Každou minutu, co jsi nepřicházel, jsem si přála umřít. Chtěla jsem pryč ze světa, v kterém jsi nebyl." mluvila a svoje oči upírala do dáli.

"Kdybych jen..." snažil se Draco, ale Mia pokračovala.

"Já vím, taky jsi to měl těžký. Být zavřený někde ve sklepě a nevědět nic. Prožil sis svoje. Mrzí mě, že jsi musel." otočila se konečně na něj a on uviděl slzy, co měla v očích.

"Hermiono, každou minutu tam jsem si přál být s tebou. Myslel jsem jen na tebe a to mě drželo při životě. Když pak přišel Weasley s oznámením o svatbě, chtěl jsem zemřít. Radši nežít, než být bez tebe." klekl si před ní a chytil její ruce do těch svých.

"To neříkej. Život je to nejcennější, co máme. Sám jsi mi to říkával." pokusila se o chabý úsměv.

"Jenže život bez lásky jsou jen prázdné chvíle." usoudil.

"Draco, žila jsem v domnění, že už nejsi a pak ses objevil, a můj život udělal kotrmelec. Najednou muž, kterému jsem věřila, byl lhář a muž, kterého jsem považovala za mrtvého, žil. Bylo toho na mě moc." už slzy nezadržovala.

"Mio, já tě chápu. Cítil jsem to samé." pohladil ji po tváři.

"Draco, milovala jsem tě jako nikoho jiného. Byls mým světem a já jsem jiný poznat ani nechtěla, ale pak jsi zemřel a já se musela naučit žít bez tebe..." snažila se pokračovat, ale Draco ji přerušil.

"Lásko, ale teď jsem tady a bude to jako dřív." chytil její obličej do svých dlaní, ale ona jen kroutila hlavou.

"Už to nikdy nebude stejné." pošeptala.

"Ale ano, bude! Už tě nikdy neopustím, budu tu navždy s tebou." přesvědčoval ji.

"Jsem těhotná, Draco." pustila jeho ruce.

"Cože?" zarazil se, protože ty slova mu v hlavě běhala dokolečka.

"Čekám Ronovo dítě." zopakovala ještě tišeji.

"Ne to není možný." sklopil Draco hlavu a nechtěl uvěřit.

"Vidíš? Nikdy už to nebude stejný. Miluju tě a vždycky budu, jsi můj dokonalý svět, ale nemůžu s tebou být." dotýkala se teď jeho obličeje.

"Taky tě miluju, stejně jako předtím." promluvil zlomeně do země.

"Já vím, ale hodně se změnilo, Draco." donutila ho, aby se na ni podíval. "Jsi a navždy budeš moje pravá láska, Draco Malfoyi." políbila ho opatrně a přesto něžně.

"A ty moje." odpověděl v polibku.

Líbali se dlouho a něžně. Oba věděli, co ten polibek znamená. Moc dobře si uvědomovali, že nyní se pro ně všechno změní. Během polibku se oba vrátili do té doby, kdy byli mladí a bláznivě zamilovaní. Prožívali každičký moment spolu, ale polibek musel někdy skočit. Odtáhla se od něj, neboť se k nim přemístil jeden z bystrozorů. Draco se na něj nechápavě podíval, ale když viděl výraz Hermiony, pochopil, že je tu na její žádost.

"Budu v pořádku a ty to víš." podívala se do jeho očí, políbila ho ještě jednou na tvář a odcházela v doprovodu bystrozora.

Zůstal tam sám klečet na zemi a díval se, jak se vzdaluje. Pochopil její slova, a i když ho to bolelo, věděl, že má pravdu. Pochopil, co po něm chtěla. Pomalu se vyškrábal na nohy a s očima plných slz se přemístil na ministerstvo.

Další den ráno se Hermioně nechtělo vstávat. Celou noc nespala a jen přemýšlela, co bude ráno. Nyní ležela v posteli a sbírala odvahu na to, aby otevřela dveře ložnice. Nakonec to vzdala, nemůže do nekonečna být zavřená v pokoji. Oblékla si župan a přešla ke dveřím. Její ruka spočinula na klice. Nevěděla, co si přeje víc. Nakonec dveře otevřela a vešla do obýváku.

"Dobré ráno, slečno. Jmenuju se Thomas a na příkaz pana Pottera, jsem váš nový osobní strážce." pozdravil muž, který se zvedl z gauče, jakmile Miu uviděl.

"Těší mě." pokusila se o chabý úsměv a zase zalezla do ložnice.

Zavřela za sebou dveře a svezla se na zem. Její obličej ihned smáčely slzy. Pochopil, co mu včera naznačila. Odešel bez rozloučení, možná je to tak lepší. Přeci tohle chtěla, tak nechápala, proč se cítí tak mizerně. Srdce jí tlačilo v hrudi, jak kámen a cítila, že už podruhé v ní něco umřelo. Ale copak mohla chtít, aby zůstal? Milovala ho, a proto ho nechala odejít. Zasloužil si, aby byl šťastný a s ní by to nešlo. Věděla, že nezapomene a on taky ne, jen prostě už nemohli být spolu. Nemohla ani dýchat, když na dveře zaklepal Thomas.

"Slečno?" zeptal se zdvořile.

"Ano?" utírala si slzy a snažila se o vyrovnaný tón.

"Pan Malfoy vám tu nechal vzkaz." odpověděl a vedle Hermioniný nohy se objevil dopis pod dveřmi. Pak slyšela, jak se Thomas zase vzdaluje.

Roztřesenýma rukama šáhla po dopise. Netušila, co tam je, ale ani nevěděla, zda to chce přečíst. Nakonec v ní vyhrála zvědavost a dopis pomalu rozevřela.

"Jsi má láska navždy, nikdy nezapomenu. Sbohem."

Jediná věta stačila, aby se znovu rozplakala. Věděla, že nechala odejít lásku svého života, ale on si to zasloužil. Musel dostat novou šanci žít. Musel, protože ona ho tolik milovala. Nechala ho jít pro jeho štěstí. Přitiskla si dopis na srdce a zavřela oči. Myšlenkami byla u něj, znovu prožila všechny dobré i špatné chvíle s ním, až ji z úst vyklouzlo: "Sbohem."

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Máňa Máňa | 17. listopadu 2010 v 9:21 | Reagovat

Je to hezký ale smutný

2 Nat Nat | 17. listopadu 2010 v 10:30 | Reagovat

Příjemné (nebo snad smutné...?) zpestření státního svátku..

Jinak, to s limity chápu. Kdo by chtěla psát články, když je lidi nebudou číst a komentovat??!

Stále doufám, že Draco a Mia budou mít Happyend... Těším se na další kapitolu ;)

3 Death Eater Death Eater | 17. listopadu 2010 v 17:13 | Reagovat

:(( smutný.....Každopádně se tešim na dalši kapču

4 jaja jaja | 17. listopadu 2010 v 21:06 | Reagovat

prosím at je s Dracem škoda že čeká trovna díte roho parchanta

5 Neisea Neisea | 18. listopadu 2010 v 0:34 | Reagovat

Jop, tak do komentování téhle kapitolky se pustím s chutí... Zrovna na tuhle bych vsadila poslední kartu a nepochybovala bych o výhře... :))
Strašně moc se mi to líbilo :)) Bylo to pěkně napsaný, bylo to promyšlený, mělo to nápad a všechno perfektně pasovalo do sebe... Všechna čest :))
Jinak, ač nejsem zastáncem limitů, když už bych limit dávala, tak na tuhle kapču - vážně se ti strašně mooc povedla, já bych na tvým místě pyšná byla... :))

P.S.: pokud mě chce někdo zkritizovat za můj názor k limitům u minulé kapitoly, jen do mě, jsem plně k dispozici...

Malfoyka - reakci na tvůj komentář jsem ti poslala na mail (spolu s těma tipama na povídky). Ne že bych se bála napsat to sem, ale zdálo se mi to vhodnější :))

6 ginny ginny | 18. listopadu 2010 v 17:38 | Reagovat

píšeš pěkný povítky, moc ráda si ji čtu pořad dokola klidně víckrát než jenom jednou x))) další plss!

7 MimiLussi MimiLussi | 18. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

[4]: Souhlas.... Nádherný!

8 Terez Terez | 18. listopadu 2010 v 23:03 | Reagovat

áááá upřímně věřím, že bude happyend....opravdu :D tohle nemůže skončit špatně! když už zabila rona, s kým by pak randila, když ne s dracem??? to prostě musí skončit dobře!!!! že jo? :/

9 Veju007 Veju007 | E-mail | Web | 19. listopadu 2010 v 19:22 | Reagovat

Ta Hermiona je blbá :-D. Jinak, na tuhle kapču že nejsi pyšná? měla bys, je senzační.

10 Zefa Zefa | Web | 19. listopadu 2010 v 20:09 | Reagovat

Plánuješ aspoň vzdálený happy end? xD Mimochodem já taky nechápu, proč na tuhle kapču nejsi pyšná... ;) Jinak samozřejmě doufám, že budou Herm a Draco spolu ♥♥!

11 Smiley Smiley | 20. listopadu 2010 v 10:33 | Reagovat

[9]:

[10]:  To my všichni necápem,proč na ni nejsti pyšná:-) Mimochodem,jdete někdo do kina na Harry Potter a relikvie Smrti?  =)

12 gabi gabi | 20. listopadu 2010 v 11:53 | Reagovat

[11]: já sem na něm byla a bylo to boží,trvalo to sice 2 a půl hodiny, ale mně to přišlo hrozně krátký

a jinak kapitolka je vážně supr už se těším na další

13 Veju007 Veju007 | E-mail | Web | 20. listopadu 2010 v 23:42 | Reagovat

[5]: Neisea: jáá bych si taky ráda přečetla další zajímavé povídky :) obzvlášť týkají-li se Draca ;)

14 Nymfadora Nymfadora | 21. listopadu 2010 v 16:58 | Reagovat

[11]: Hodlám na něj jít ;) a povídka je skvělá :))

15 Kačušelíí Kačušelíí | E-mail | Web | 23. listopadu 2010 v 14:14 | Reagovat

Tý to že na tuhle kapitolu nejsi pyšná jako snad nemyslíš vážně néé ?! Četlo nás ji 5 z toho se 3 lidi rozbrečeli :D Tak jakože ticjó :D A servíruj Další :) Nemůžem se dočkat :)♥

16 upirikaty upirikaty | 23. listopadu 2010 v 16:37 | Reagovat

rychle další už se moc těším

17 *Miška.. =)) *Miška.. =)) | 24. listopadu 2010 v 19:18 | Reagovat

Podle mě není důvod,abys na tu kapitolu nebyla hrdá.. Je to nádhera ! A podle toho,jak to píšeš,jí Draco nadevše miluje a klidně by i vychoval Ronovo dítě,jen aby byli spolu,podle mě je jeho další šance být s ní a né jít jinou cestou.. Ale píšeš to samozřejmě Ty.. =)) Těším se na další kapitolku..

18 Sára Sára | 24. listopadu 2010 v 20:37 | Reagovat

týýjo. těším se na další, honééém :--)))

19 Cyruska Cyruska | 26. listopadu 2010 v 15:41 | Reagovat

pěkný povídky už se těším na další

20 Lisa Lisa | E-mail | Web | 26. listopadu 2010 v 21:35 | Reagovat

krásné když to čtu tečou mi slzy, nic takového bych nebyla schopná vymyslet, ale když to čtu dostávám se úplně do jiného světa a zapomínám na všechny starosti!

21 malfoyka - majitelka blogu malfoyka - majitelka blogu | E-mail | Web | 26. listopadu 2010 v 22:05 | Reagovat

[20]:Lisa: a to je právě to, o co se snažím! Vystihla jsi to :)...chci, aby moje povídky vtáhli lidi do děje, aby zapomněli na okolní svět a žili v povídce :)....přesně tak! Jinak, taky bych to nikdy nevymyslela, ale to, co se děje v povídce, je můj život...jen podán do HP světa a povídky :)...ale pocity a emoce jsou z mého "světa" :( :)...jinak páteční večer doma, každé sedám k počítači a jdu psát další :)

22 Nat Nat | 27. listopadu 2010 v 13:24 | Reagovat

[21]: A to se mi právě líbí :-)) Mohla by jsi dát Joanne Rowlingové návrh, aby po Relikvii  Smrti udělala ještě jeden díl, kde by byli nereálné páry.. Jako třeba Draco a Herm =) To by bylo úža xD

23 Sallyík Sallyík | 29. listopadu 2010 v 21:34 | Reagovat

pěkné..=-)

24 Lisa Lisa | E-mail | Web | 30. listopadu 2010 v 18:11 | Reagovat

jo to je fakt je to fakt moc pěkné a je fajn aspoň nachvilku zapomenout na všechny problémy a starosti

25 Nat Nat | 1. prosince 2010 v 21:42 | Reagovat

Prossíím... :( Přidej další..

26 Iris Iris | 2. prosince 2010 v 16:35 | Reagovat

Je to krásný ale moc smutný:(....snad budou zase spolu :)...a všechno se urovná:)

27 Evla Evla | 2. prosince 2010 v 16:49 | Reagovat

Jj super...je tu 27 komentíku a ani si je nechtěla :-)

28 Luna lovegood Luna lovegood | 3. prosince 2010 v 14:26 | Reagovat

líbí se mi tvoje povídky a Harryho pottera filmi i knížky zbožnuju,v neděli jdu na Relikvie smrti ;)
hodnotím i hvězdičkama,plnejch 5 :-)

29 lily lily | 10. prosince 2010 v 19:37 | Reagovat

když už bude další kapča???? prosím nechci nák tlačit ale dýl to nevydržim :-)

30 Sucessfull Sucessfull | 11. prosince 2010 v 9:23 | Reagovat

je to pěkné,všichni čekáme na další kapitolu

31 Yesterday Yesterday | 13. prosince 2010 v 19:32 | Reagovat

Mam ráda tyhle povídky s Dracem a Hermiónou.. pokračuj v nich, až tu přibide pár kapitol, zase si je přečtu

32 malfoyka - majitelka blogu malfoyka - majitelka blogu | E-mail | Web | 16. prosince 2010 v 21:30 | Reagovat

Ahojky,

povidka uz se pise! Ted jsem v rakousku, ale az se vratim do CR...hned ji sem dam! :)))*

33 Nat Nat | 17. prosince 2010 v 6:47 | Reagovat

[32]: Skvěle.. Chodím sem každej den, aby zkoukla, jestli je něco nového.. Vrať se brzy! =))

34 Máňa Máňa | 19. prosince 2010 v 17:00 | Reagovat

ja taky :-)

35 Astoria Astoria | 21. prosince 2010 v 12:04 | Reagovat

přidáš už další? už ubyl měsíc od přidání téhle..

36 jijííík jijííík | 25. března 2011 v 18:51 | Reagovat

je to hrozně smutný vsechny kapitoly jsem dneska odpoledne precetla a nekolikrat mi vyhrkly slzy.....je mi jich moooc lito zaslouzili by si spolecny zivot

37 kačka kačka | 5. června 2012 v 20:11 | Reagovat

Tý jo,tak tady u té kapitoly mi poprvé za celou povídky vyhrkly slzy. ;-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama